الگو 1

1- طرح زیر الگوی آستر میباشد که باید جلو بسته و صد در صد کشی باشد و درز سرشانه و بغل دوخت میشود. 

 

 

2- طرح زیر الگوی اصلی لباس میباشد که میتوان آن را به 2 روش دوخت کرد و در ادامه خواهم گفت. الگوی آستر را هم بطور پیش فرض در داخل آن قرار داده ام تا متوجه چرایی و چگونگی الگوی اصلی شوید. در الگوی زیر ، قسمت سرشانه حتما باید دولای بسته باشد. دوخت شدن این قسمت ، زیباپسند نیست. درز زیر آستین و بغل هم باید کامل دوخت شود. دو قسمتی که با رنگ مشکی علامت گذاری شده اند ، را جادکمه میزنیم و درز را میشکافیم تا جای کمربند ایجاد شود.

همچنین میتوانید دنباله آستین را کوتاه تر کرد و به درز بغل دوخت کرد.

 

 

3- در روش دوم میتوان آستین و الگوی بالاتنه را بهم متصل رسم کرد و هیچ گونه دوختی در این قسمت نداشته باشیم تنها در نقطه ی علامت گذاری شده ، جادکمه ای قرار میگیرد و کمربند از آن عبور کرده و طرف جلو و پشت لباس را به هم متصل می کند. توجه داشته باشی که الگوی اصلی باید حداقل 3 سانت از آستر بلندتر باشد.

 

4- برای اتصال یقه ی آستر و لباس اصلی ، اگر بخواهید مانند عکس 2 الی 4 چین ریز داشته باشید میتوانید اوزمان بدهید. به این صورت که الگو را برش زده و در محل یقه 3 الی 5 سانت و در پایین لباس 0 سانت فاصله بیندازید. 

 

 

 

کمربند را میتوان به دلخواه طراحی و دوخت کرد.

جوابگوی سوالات دوستان خوبم هستم لبخند

 

 

 

/ 2 نظر / 35 بازدید
رباب

ممنون دوست خوبم . از مدلای شیک و ساده که فکر میکنی با سلیقه من اوکی هست هم وقت کردین الگو بذارین. میخواستم این هفته خیاطی کنم اما نمیدونم زنده میمونم یا نه. به شدت حالم بده. حتی نمیتونم عذا بخورم هر چی میخورم ..... بالا میاد. کاش بمیرم تاهمه ازم خلاص شن

رباب

اره سینه ام کوچیک هست و شکمم نسبت به هیکلم یه کمی بزرگه (خیلی خیلی کم) اما حلش کردم با آزمون و خطا. ممنون عزیزم